Günes Enerjisi
   Günes isinlarindan yararlanmak için pek çok teknoloji gelistirilmistir. Bu teknolojilerin bir kismi Günes enerjisini isik ya da isi enerjisi seklinde direk olarak kullanirken, diger teknolojiler Günes enerjisinden elektrik elde etmek seklinde kullanilmaktadir. Günes enerjili sicak su sistemleri, suyu isitmak için Günes isinlarindan yararlanir. Bu sistemler evsel sicak su ya da bir alani isitmak için kullanilabildigi gibi çogunlukla bir havuzu isitmak için kullanilir. Bu sistemler çogunlukla bir termal Günes paneli ile bir de depodan olusur.
Standart bir PV sistemi olusturan temel unsurlar sunlardir:
Onlar elektrige elektromanyetik enerji (günes isigi) dönüstürmek uygun birbirine bagli fotovoltaik hücreler tarafindan elektrik günes enerjisi haline dönüstürmek için "Fotovoltaik modülleri veya paneller, her PV sisteminin vazgeçilmez temelleridir.
   Paneller monokristal, polikristalin panelleri, ince film paneller, paneller konsantrasyonu: kullanilan hücre türüne bagli olarak, bir fotovoltaik paneller dört ana türü ayirt edebilirsiniz.
"Inverter: elektrik ag yerlestirilmek üzere akim (AC) gerilim ve uygun bir frekansta Alternatif fotovoltaik alani tarafindan üretilen dogru akim (DC), dönüsüm aygiti olup bu aygit inverter temel islevi için kullanilan ek olarak. . özel kontrol sistemleri yazilim ve donanim tüm hava kosullarinda kullanilabilir fotovoltaik paneller ile maksimum güç elde edebilmek için uygulanmasi ile invertörler karsilastirilmis ve üç faktörün temelinde seçilir:

   a) watt sürekli güç, yani sürekli bir sekilde, saat saat içinde saglanan enerji miktari;
   ne kadar güç ve ne kadar süreyle motorlari veya diger yükler baslatmak için saglanabilir b) pik güç, yani;
   c) etkinligi, ne kadar söz konusu cihazin giris temin enerji çiktisi mevcuttur örn.

"Destek Sistemleri: metal profil seti, genellikle galvanizli çelik veya alüminyum, kancalar, vidalar ve tesislere ek olarak çesitli diger küçük esyalar oldugunu.
Destek yapilari insa ve her sartlarina uyarlanmis, tasarlanan her bitki türü (düz çati, duvar sokak mobilyalari veya astar, yere egimli) için farklidir.
"Komutatörler:
"Kablolarin Baglanmasi:
"Elektrik ölçü Gruplari üretilen ve sebekeye beslenen:
PV sistem destek "Elements:

GSE
   GSE, Enerji Hizmetleri Yöneticisi anlamina Italya'da yenilenebilir kaynaklardan elektrik üretimini tesvik ve gelistirme, tesvik etmede önemli rolü olan bir ilk organidir.
GSE desteklenmesi ve tesvik edilmesi, ekonomik tesvikler veya parasal tutar, "temiz" elektrik üreten edenler olusur. PV sistemleri için oldugu gibi, ESO tesvikler hem kurar ve yönetir sözde "enerji hesabi", çikartilmasi ve kurallar ve uyum için prosedürler olsun. Olacak

ENERJI HESABI
   Enerji Bill sebekeye bagli fotovoltaik sistemler kullanilarak günes enerjisinden elektrik üretimi giderleri, faaliyet için tesvik Avrupa programidir.
   Bu tesvik sisteminin 28 Temmuz 2005 Bakanlar Kurulu Karari ile Italya'da tanitildi ve su anda May 5, 2011, Dördüncü Enerji Bill verildigi Bakanlar Kurulu Karari ile düzenlenmistir.

SPOT KUR
   Yenilenebilir kaynaklardan enerji net ölçümleme altinda bir fotovoltaik sistemi, ilgili üreticilerin istegi üzerine 1 Ocak 2009 GSE tarafindan verilen bir hizmettir.
   Bu mekanizma degeri elektrik enerji iliskili ve izgara ve oldugundan farkli bir dönemde temin ve tüketilen elektrik ile iliskili deger beslenen mahsup etkilenen kullanici için saglar hangi elektrik çikisi .

DEDICATED GERI ALINMASI
   Enerji adanmis çekilmesi veya transfer altinda bir fotovoltaik sistemi, üretilen ve GSE, sebekenin içine beslenen elektrik satmak için. Bu islem borsasinda ikili anlasmalar veya dogrudan satis için çok basit ve güvenli bir alternatiftir.

Bu mekanizmada GSE:
- Sag ve elektrik piyasasi üzerinde satan var üreticilerin ticari olarak elektrik toplayan kisi mi;
- Üreticilerin istekli üretim birimleri sürülmesine iliskin agi ve ulasim hakkinda sürülmesinden sorumlu kurum var;
- Anapara hem de enerji ve ilgili hizmetler alis ve satis hem de elektrik sistemine tek arayüz görevi görür.

Studio Memar Hizmetleri:
- Ilk Muayene;
- Ön analiz, fizibilite çalismasi;
- Maksimum insaat çalismalarinin maliyet, üretilebilirlik raporu, is plani ve finansman plani tahmin;
- Yerel yönetimler ile yetkilendirme için Bürokratik süreci;
- Sebekeye baglanti için teklif talep etmek için Bürokratik süreci;
- Tasarim sistemi uygulanmasi, is plani ve finans plani;
- ENEL baglanti için basvuru;
- Arz ve fotovoltaik malzemenin montaj;
- Yükseklikte çalismasi için gerekli olan tasarim, tedarik ve kurulum Life Line;
- Nihai test fotovoltaik sistem;
- Nihai sisteminin aktivasyonu;
- Servis ve bakim;
- Yönetim GSE / Enel;
- Denetleme;
- Yirmi yil 'fotovoltaik sistem PV sistem izleme dönemi için 24 saat hizmet;
- Finansal danismanlik hizmetleri, sigorta ve hukuk;
- Bakim sözlesmeleri yirmi fotovoltaik sistem;
- Fotovoltaik veya PV sistem iyilestirme atilmasi.

Copyright ©2012 Studio Memar srl Via J. da Corte 45/b | 35028 Piove di Sacco Italy | Tel.+39 049 97 03 369 | Fax+39. 049.97.11.810